27 lutego, 2024

Psa Adoptuj

Wszystko o psach

Psia mać! On znowu to zrobił!

2 min read
pies sika

Jak powszechnie wiadomo, ludzi dzielimy na amatorów psów bądź kotów. I kiedy już zdecydujemy się, że nadszedł czas, aby powiększyć rodzinę o czworonoga, nic nie stanie na przeszkodzie w realizacji planu! Jest to niezwykle odpowiedzalny krok, warto wcześniej dowiedzieć się nieco o wychowywaniu zwierząt. Miłość nie zawsze jest rozwiązaniem wszystkich problemów, bo co zrobić, gdy kot drapie szafę, a pies sika w domu?

sikający pies

Psy są wspaniałymi kompanami, zawsze wierne, oddane i chętne do pieszczot. Jednak uczenie zasad higieny trwa nieco dłużej niż u kotów. Kluczem była, jest i będzie odpowiednia dyscyplina, wypracowanie u psa nawyku wychodzenia na dwór o konkretnej godzinie, czas pomiędzy spacerami nie może też być za długi – najlepiej, jeśli zapewnimy mu minimum trzy wyjścia dziennie. Młode szczeniaki trzeba uczyć od samego początku, że potrzeby trzeba załatwiać na zewnątrz, starym ale sprawdzonym sposobem są… zwykłe gazety, którymi wycieramy „miejsce zbrodni”.

Jeśli problem występuje u psa młodego lub sędziwego wieku, może mieć to podłoże zdrowotne. Wtedy konieczna będzie wizyta u weterynarza, który po przeprowadzeniu odpowiednich badań zadecyduje o metodach leczenia czworonoga. Co w przypadku, gdy ze zdrowiem psa wszystko w porządku, ale problem trwa nadal? Warto zastanowić się nad szukaniem pomocy u psiego behawiorysty, który pomoże zinterpretować zachowanie naszego czworonożnego przyjaciela.

Autor artykułu

Wszystkie prawa zastrzeżone | Portal o psach