28 listopada, 2023

Wszystko o psach

Jak sprawić, by Twój pies był szczęśliwy i zdrowy?

6 min read
zdrowie psów

Psy to jedne z najlepszych zwierząt domowych na świecie. Są lojalni i kochający i mogą zapewnić wiele emocjonalnego wsparcia swoim ludzkim towarzyszom. Niektórzy ludzie mają psy do polowania lub zaganiania, ale są one przeważnie trzymane jako zwierzęta domowe, ponieważ bezwarunkowo kochają ludzi.

Psy również potrzebują uwagi, aby były szczęśliwe i zdrowe. Potrzebują regularnych ćwiczeń i co najmniej jeden spacer dziennie jest niezbędny, aby zachować formę. Potrzebują również socjalizacji z innymi psami, ponieważ pomaga im to rozwinąć umiejętności społeczne, które będą potrzebne, gdy pewnego dnia będą mieszkać samotnie, gdy ich właściciele umrą lub przestaną się nimi opiekować.

Dlaczego powinieneś dbać o zdrowie swojego psa

Psy od lat należą do najpopularniejszych udomowionych zwierząt. Są uważani za najlepszych przyjaciół człowieka, a ludzie mają wiele powodów, dla których lubią psy. Są lojalni, niezawodni, fajnie się z nimi bawią i nie tylko. Jednak w ich osobowości jest coś więcej niż tylko to, co widzimy na zewnątrz.

Zdrowie psa ma duży wpływ na jego zdolność do bycia aktywnym członkiem rodziny lub stada. W przeciwieństwie do ludzi, którzy mogą zażywać lekarstwa, gdy zachorują lub zranią się, psy tak naprawdę nie rozumieją, kiedy są chore i mogą nie reagować na leczenie, tak jak byśmy ich również oczekiwali. Dlatego ważne jest, aby ludzie upewnili się, że ich psi przyjaciel jest zdrowy przez cały czas – w ten sposób może on kontynuować szczęśliwe życie z członkami swojej ludzkiej rodziny

Typowe objawy choroby u psów

Oznaki choroby, urazu lub choroby nie zawsze są widoczne z zewnątrz. Psy pokazują znaki inaczej niż ludzie. Ważne jest, aby zwracać uwagę na te znaki, aby wiedzieć, czy coś jest nie tak z twoim psem i mieć informacje potrzebne do podjęcia działań.

Na przykład pies może wykazywać oznaki infekcji poprzez kaszel, kichanie i świszczący oddech. Objawy te są związane z infekcjami górnych dróg oddechowych, takimi jak kaszel hodowlany i zatkany nos, ale mogą również być związane z pasożytami jelitowymi lub alergiami.

Niektóre inne typowe znaki ostrzegawcze to:

  •  Ospały pies, który nie chce się bawić ani jeść
  • Bezwładny ogon, który zwisa
  • Zwiększona ilość ślinotoku z ust

Co powinieneś zrobić, jeśli Twój pies źle się czuje?

Ważne jest, aby wiedzieć, co robić, gdy pies nie czuje się dobrze. Aby Ci w tym pomóc, oto kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać.

1) Zadzwoń do weterynarza. Zawsze lepiej być bezpiecznym niż żałować. Weterynarz będzie mógł postawić diagnozę i podać różne opcje leczenia stanu Twojego psa.

2) Spróbuj ustalić przyczynę problemu. Jeśli jest to coś, co można zaradzić, na przykład alergie są powodowane przez określony rodzaj żywności, usuń je z obrażającego jedzenia, spróbuj dowiedzieć się, co mogło wywołać alergię, a następnie porozmawiaj z weterynarzem o możliwych rozwiązaniach lub metodach leczenia. wyzwalacz, taki jak leki lub zmiany w diecie. Jeśli były narażone na działanie drażniące, takie jak kaszel hodowlany lub leki na robaczycę serca

Porady zdrowotne dla psów: zapobieganie i leczenie powszechnych chorób psów za pomocą diety i ćwiczeń

Psy to nie tylko nasi towarzysze i najlepsi przyjaciele, to także część naszej rodziny. Zdrowie Twojego psa jest ważne, ponieważ jego żywotność jest krótka w porównaniu z naszym. Zapobieganie chorobom psów można wykonać, stosując proste wskazówki, takie jak te wymienione w tym artykule.

Dzięki kilku prostym krokom możesz zachować zdrowego i szczęśliwego psa. Wystarczy trochę czasu, wysiłku i cierpliwości z Twojej strony, aby mieć pewność, że Twój futrzany przyjaciel pozostanie zdrowy przez wiele lat.

#1 – Zapobieganie robaczycy serca u psów

Robaczyca serca jest wywoływana przez pasożyta o nazwie Dirofilaria immitis, który jest przenoszony na psy przez ukąszenia komarów.

Nicienia sercowego nie można kontrolować za pomocą tylko jednego leczenia. Jedynym sposobem, aby zapobiec postępowi choroby, jest comiesięczne przyjmowanie leków zapobiegających robaczycy serca, aby nigdy nie stanowiło to problemu dla Twojego zwierzaka.

Robaki sercowe są poważnym i kosztownym schorzeniem dla psów, ale można temu zapobiec, po prostu podając im leki zapobiegawcze co miesiąc.

#2 – Zapobieganie biegunce u psów

Rozwój biegunki u psów może być wywołany wieloma czynnikami. Może to być spowodowane infekcją lub pies mógł zjeść coś, co się z nim nie zgadza. Niektóre rasy są bardziej podatne na rozwój biegunki niż inne, więc upewnij się, że znasz rasę swojego psa, zanim zwrócisz się do weterynarza o metody leczenia i zapobiegania.

Najczęstszą przyczyną biegunki u psów jest nietolerancja pokarmowa. Jest to stan, w którym system psa nie może przetworzyć niektórych grup żywności lub składników i są one wydalane jako odpad bez odpowiedniego trawienia. Unikanie pokarmów bogatych w węglowodany lub cukry, takich jak groszek, marchewka i kukurydza, pozwoli zapobiec występowaniu tego stanu.

#3 – Zwalczanie pcheł u psów

Psy są pierwszą obroną przed pchłami. Nie można ich zwalczać chemikaliami, zamiast tego należy zwalczać je innymi naturalnymi środkami, które działają równie dobrze.

1- Obroże przeciw pchłom: Najlepszym sposobem ochrony psa przed pchłami jest założenie mu obroży. Obroża powinna być zakładana na nie, gdy nie są używane i powinna pozostać na nich przez około sześć miesięcy w roku. Obroża powinna również ciasno przylegać do szyi psa, aby pchły nie miały miejsca na zbliżenie się do szyi psa.

2- Mydła i szampony przeciw pchłom: Te produkty mogą być używane jak obroże, ale nie są tak skuteczne, ponieważ mają tendencję do szybkiego rozkładu w wodzie, gdy są mokre. Mogą również podrażnić psa

#4- Kontrola rzucania u psów

Psy są bardziej jak ludzie, niż nam się wydaje. Mają takie same funkcje mózgu jak ludzie. Mają również wbudowany system nagród, który jest aktywowany przez dotykanie, głaskanie i głaskanie.

Bez względu na to, ile razy doznają porażenia prądem, nigdy nie będą próbować tego uniknąć w przyszłości. Jeśli jednak pies otrzyma nagrodę za dotknięcie przedmiotu przez pewien czas, będzie bardziej prawdopodobne, że ponownie dotknie przedmiotu w przyszłości.

Wniosek: zdrowie Twojego psa to Twoja odpowiedzialność

Obowiązkiem właściciela jest stworzenie przyjaznego psom środowiska i dbanie o jego zdrowie.

Każdy właściciel psa powinien być świadomy problemów zdrowotnych, które mogą pojawić się u jego futrzanego przyjaciela. Obniżenie ryzyka niektórych chorób, takich jak psia cukrzyca, jest tak proste, jak zapewnienie czworonożnemu przyjacielowi ćwiczeń i zdrowego jedzenia. Takie postępowanie nie tylko poprawi jakość życia Twojego psa, ale także obniży rachunki za weterynarza.

Autor artykułu

Wszystkie prawa zastrzeżone | Portal o psach