28 listopada, 2023

Wszystko o psach

Jak bezpiecznie chodzić z psem w upale

4 min read
spacer z psem w upale

Zapewne wiesz, że gdy na dworze jest gorąco, psa trzeba uważnie wyprowadzać i monitorować.

Najlepszym sposobem na zachowanie bezpieczeństwa szczeniaka jest robienie częstych przerw w zacienionych miejscach i zapewnienie dużej ilości wody, najlepiej schłodzonej.

Do jakiej temperatury pies może przebywać na dworze?

Pies może przebywać na zewnątrz przez kilka godzin, w zależności od temperatury na zewnątrz. Kiedy jest naprawdę gorąco, temperatura ciała psa wzrasta i musi się ochłodzić. Więc jeśli pies jest zbyt długo pozostawiony na zewnątrz w ekstremalnym upale, przegrzeje się i umrze.

Jeśli jednak temperatura jest poniżej 50 stopni Fahrenheita, psy mogą długo przebywać na zewnątrz, zanim będą musiały wejść do środka.

Objawy przegrzania u psa i udaru cieplnego

Oznaki przegrzania u psa i wywołanego przez nie udaru cieplnego mogą być początkowo trudne do rozpoznania, dlatego ważne jest, aby móc je dostrzec.

Istnieje wiele oznak wskazujących, że Twój pies cierpi na udar cieplny. Są to między innymi: nadmierne dyszenie; brak koordynacji; letarg lub niski poziom energii; szybkie lub nieregularne bicie serca; wymioty; biegunka. Jeśli zauważysz którykolwiek z tych znaków, zabierz psa w cień i schłódź go wodą.

Jak pokonać letnie upały podczas wyprowadzania psa

Psy nie pocą się tak jak ludzie, więc muszą zachować spokój, dysząc i liżąc się. Ale psy nie mogą się ochłodzić, jeśli jest im za gorąco, więc właściciel musi upewnić się, że ich szczeniak pozostaje w cieniu lub ma w pobliżu źródło wody.

Zawsze obserwuj swojego psa podczas spaceru i upewnij się, że nie robi się mu zbyt gorąco i nie jest zmęczony. Jeśli spacerujesz w bezpośrednim świetle słonecznym, rozważ przyniesienie zacienionego baldachimu lub użycie kremu przeciwsłonecznego na swoim psie. Jeśli musisz zabrać je na długi spacer, może najlepiej byłoby pozwolić im wyjść rano lub wieczorem, kiedy jest mniej ciepła i nie ma bezpośredniego światła słonecznego. Możesz także napełnić przenośne źródło wody lodem, aby mogli pić, gdy zaczną być spragnieni (lub przynieść lód

Poznaj znaki ostrzegawcze udaru cieplnego u psów

Psy są bardziej podatne na udar cieplny niż ludzie, dlatego ważne jest, aby znać znaki ostrzegawcze, aby się nimi zająć. Jeśli twój pies przebywał na zewnątrz lub w gorącym otoczeniu przez dłuższy czas i ma te objawy, może to być oznaką udaru cieplnego.

Znaki, na które należy uważać:

– Nietypowe sapanie lub łapanie oddechu – Wyblakłe dziąsła, język lub kolor skóry – Przyspieszone tętno (powyżej 120) – Utrata koordynacji – Nadmierne ślinienie się lub wymioty – Potykanie się, chwianie się lub drgawki

Postępuj zgodnie z tymi wytycznymi podczas spacerów z psem w upale

Ćwiczenie psa w upalne dni jest łatwe, jeśli zastosujesz się do poniższych wskazówek:

-Wyprowadzaj psa wcześnie rano lub późnym wieczorem.

-Nawadniaj psa i siebie przed i podczas spacerów.

-Utrzymuj krótkie futro psa lub użyj lekkiej sierści, aby go ochłodzić.

-Zabierz ze sobą wodę i smakołyki na długie spacery.

Upewnij się, że Twój pies ma dostęp do świeżej, czystej wody przez podczas upału

Psy są tak samo podatne na ciepło, jak ludzie. Aby mieć pewność, że Twój pies jest bezpieczny i nawodniony, upewnij się, że ma on cały czas dostęp do świeżej wody. Aby zadbać o swojego szczeniaka, powinieneś również zdawać sobie sprawę z rasy psa, wieku, wagi, historii zdrowia i przyjmowanych przez niego leków. Jako opiekun Twojego psa masz obowiązek zapewnić mu bezpieczeństwo w tych trudnych warunkach pogodowych.

Wskazówki, jak utrzymać psa w chłodzie

Pamiętaj, aby umieścić psa w cieniu i zachować spokój.

Właściciele psów muszą zdawać sobie sprawę z tego, że psy mogą się przegrzać i zestresować w ekstremalnych warunkach pogodowych. W okresie letnim ważne jest, aby pies był cały czas w cieniu i nie był otoczony gorącymi powierzchniami, takimi jak chodnik czy piasek.

Autor artykułu

Wszystkie prawa zastrzeżone | Portal o psach